معرفي شركت دارويي بركت

شرکت دارویی برکت، به عنوان یکی از بزرگترین هلدینگ های دارویی است که مبتنی بر اصول و ارزشهای اخلاقی، خود را متعهد می داند در تعالی و ارتقای سطح سلامت جامعه ایفای نقش موثری داشته باشد. این مسئولیت، در چهار محور در حال ساماندهی است:

محور اول) مسئولیت و ماموریت اصلی این شرکت، به تامین داروی مورد نیاز کشور و بیماران خاص، تامین داروهای بیوتکنولوژیک، از جمله تامین فراوردهای پپتیدی، فراورده های نوترکیب، منوکلونال آنتی بادیها، ورود در عرصه نوین سل تراپی، تامین فراورده های بیولوژیکال از جمله تولید واکسن های مورد نیاز عمومی و تخصصی کشور، ورود در عرصه واکسن های جدید با رویکرد درمان بیماران غیرواگیردار، تامین فراورده های پلاسمایی و بویژه با رویکرد توسعه فناوریهای نوین دارویی از جمله فراوردهای آهسته رهش، بهره گیری از فناوری نانو، هم چنین فرمولاسیون های جدید دارویی می باشد. در حال حاضر، شرکتهای فعال متعددی در زیر مجموعه فعالیت دارند از جمله شرکت سبحان آنکولوژی که بعنوان بزرگترین مجموعه تولیدی داروهای ضدسرطان و تحت لیسانس و با برندهای معتبر دنیا بخشی از نیازهای کشور را تامین میکند. در مجموعه شفافارمد، بعنوان بزرگترین پلنت تولید ماده اولیه پنی سیلین جی از طریق فرمانتاسیون، و با دست یابی به فناوری زیستی آن، این امکان فراهم گردیده است که ماده اولیه و موثره مورد نیاز کل کشور، در داخل تامین شود و بدین ترتیب کشور ایران، در مجموعه آنتی بیوتیکهای مشتق از پنی سیلین جی از جمله بخش عمده ای از سفالواسپورین ها، به خودکفایی برسد. در یکی از مجموعه های دارویی و با مشارکت یک شرکت سوئیسی، یکی از استانداردترین شرکتهای تولید فراورده های هورمونی راه اندازی گردید و در حال بهره برداری و تولید و تامین فراورده های هورمونی با استانداردهای جهانی است. دست یابی به فناوری پریفیلد سرنگ و تولید آنوکساپارین با استفاده از آن، از فناوریهای دیگری که در مجموعه فعال شده است.

محور دوم) راه اندازی سلامت الکترونیکی و تولید دانش و فناوری تجهیزات سخت افزاری و تامین نیازهای نرم افزاری آن و راه اندازی دیتاسنتر مبتنی بر استانداردهای جهانی، بهره برداری از 13 فناوری پیشرفته در عرصه سلامت الکترونیکی، از جمله، آزمایشگاه سیار با توان اندازه گیری متغیرهای مختلف، سلامت همراه، دستگاه نوارقلبی سیار، آمبولانس مجهز سیار، تخت هوشمند، میکروسکوپ پیشرفته برای مناطق محروم با امکان کنترل از راه دور، زیرساخت تبادل اطلاعات الکترونیکی، کال سنتر مجهز با همکاری صدها نفر از متخصصان عرصه های مختلف پزشکی و سلامت، بصورت حضوری و آنکال، و چندین پروژه دیگر، عملا بعنوان یکی از قویترین زیرساختهای توسعه سلامت الکترونیکی، نه تنها در ایران که بلکه در سطح منطقه و جهان، نقش ایفا خواهد کرد. این بسته در سه منطقه فوق العاده محروم کشور بصورت کامل راه اندازی شده و در حال بهره برداری است.

محور سوم) ایجاد بزرگترین شهرک صنعتی تخصصی در دارو و فناوریهای سلامت، در 200 هکتار زمین در منطقه کردان استان البرز (در 60 کیلومتری تهران)، و برای استقرار زیرساختهای مورد نیاز توسعه صنعت از مسئولیتهای مهم این مجموعه محسوب میشود که با سرمایه گذاری بالغ بر 400 میلیارد تومان، این مجموعه کامل، به بهره برداری خواهد رسید. بخشهایی از این مجموعه در حال واگذاری به بخش خصوصی در عرصه فناوریهای دارویی و سلامت می باشد.

محور چهارم) ایجاد بستر دانش و انتشار آن می باشد که سامانه دانش گستر برکت، زمینه ارتباط با دانشگاهها و پژوهشگران را فراهم ساخته است. در این مجموعه، این سامانه بر آن است که همه نشریات علمی و پژوهشی کشور را در همه عرصه های علمی و با اولویت بخش سلامت جمع آوری، نمایه سازی و انتشار دهد و از طریق نمایه سازی های علمی از جمله کدگذاری موضوعی همه مقالات، زمینه جستجوی اختصاصی آن نیز فراهم گردد.

اين بخش با راه اندازي بانك اطلاعاتي مقالات مجلات و همايش هاي علمي پژوهشي حوزه سلامت در كشور ايران و جهان اسلام، بانك اطلاعاتي پايان‌نامه هاي دكتري مرتبط با سلامت در كشور ايران، بانك اطلاعاتي انديكس شده فيلم هاي سلامت، بانك اطلاعاتي كتاب ها و مستندات حوزه سلامت، بخش تبليغات و شبكه‌هاي اجتماعي همچون جامعه مجازي پژوهشگران ايران و جهان اسلام، جامعه مجازي بيماران مانند سرطاني ها، ام اس، گوارشي، ديابتي، فشارخوني و با ارائه خدمات ويژه اي همچون رزومه پژوهشگران، ايندكسينگ مفاهيم سلامت با استفاده از سيستم مش، مجموعه مقالات خارجي نويسندگان ايراني، مشاوره آنلاين پژوهشي و آموزشي و راه اندازي بخش وبينار در تلاش است تا با ايجاد بستري مناسب براي پژوهشگران، اساتيد دانشگاه ها، پزشكان، متخصصان و دانشجويان علوم پزشكي و پيرا پزشكي و شركت هاي دارويي، تجهيزات پزشكي و آزمايشگاهي كشور ايران و جهان اسلام باعث ارتباط بيشتر و بهتر آنها شده و كشور ايران را به كريدور اطلاعات سلامت منطقه و جهان اسلام تبديل نمايد.